A A A

Chiny mniej niezależne

22 lutego 2021, 07:40
Oddala się szansa na uzyskanie przez Państwo Środka samowystarczalności w dziedzinie produkcji półprzewodników.
Chiny mniej niezależne

Jednak w dół

Analitycy firmy IC Insights stwierdzili, że udział chińskich producentów układów scalonych w sprzedaży na rynku krajowym spadł do 5,9 procent.

 

„Made in China" nie tak prędko

Chiny starają się osiągnąć jak największy poziom samowystarczalności w produkcji układów scalonych na potrzeby krajowe. Zainicjowany przez władze program „Made in China 2025" zakłada, że półprzewodniki wytwarzane w Państwie Środka w 2025 roku będą zaspokajać 70% popytu wewnętrznego. Mają temu służyć zarówno ulgi podatkowe dla firm technologicznych, jak i państwowe dotacje dla mniejszych producentów chipów.

Tymczasem jeden z projektów, który miał zwiększyć samowystarczalność ChRL w dostawach półprzewodników – Wuhan Hongxin Project w ogóle nie ruszył z miejsca. Budowana w jego ramach fabryka układów w technologii 7 nm nie powstanie zarówno z powodu zawirowań spowodowanych przez pandemię koronawirusa, jak i problemy z finansowaniem, a nawet niemożność uzyskania pozwoleń na dzierżawienie gruntów.

fot. Cristian Ibarra – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto