A A A

Chiny mogły wykraść dane nawet 80% dorosłych Amerykanów

2 lutego 2021, 14:45
Nowy raport wskazuje na ogromną skalę chińskiego szpiegostwa.
Chiny mogły wykraść dane nawet 80% dorosłych Amerykanów

Wiemy o tobie wszystko

Narodowe Centrum Kontrwywiadu i Bezpieczeństwa USA opublikowało raport zatytułowany „60 minut”. Jego treść wskazuje na to, że rząd Chin mógł wykraść dane osobowe ponad 80% dorosłych Amerykanów. Chodzi tu w szczególności o dane związane ze zdrowiem, m.in. sekwencje DNA. Źródłem informacji mógł być materiał pobierany podczas testów na koronawirusa.

 

Nagłe ostrzeżenie

Termin publikacji raportu nie jest przypadkowy. Wraz z jego ujawnieniem autorzy ostrzegli sześć amerykańskich stanów przed współpracą z chińską firmą BGI Group. Największy na świecie koncern biotechnologiczny zwrócił się do nich niedawno z propozycją współpracy związaną z testami na koronawirusa. Autorzy raportu wskazują na to, że już wcześniej Chiny wykradały dane od instytucji i firm związanych z systemem opieki zdrowotnej. Oskarżony o złe intencje koncern oficjalnie temu zaprzeczył i nazwał cały raport nonsensem.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Studencki Festiwal Informatyczny
13 kwietnia 2021
Kolejna, szesnasta edycja konferencji poświęconej informatyce i nowoczesnym technologiom rozpocznie się 15 kwietnia.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto