A A A

Chiny nie przejmują się roszczeniami Google

14 stycznia 2010, 11:40
Chiny nie przejmują się roszczeniami Google

Tego można się było  spodziewać. Chiny nie ugną się pod roszczeniami Google i nie odstąpią od cenzurowania internetu. Co więcej - chińskie władze wezwały firmy działające na tamtejszym rynku, do współpracy z rządowymi agendami odpowiedzialnymi za cenzurę internetu.

Wczoraj informowaliśmy o firmie Google, która wyraziła swój wyraźny sprzeciw w związku z atakami na konta pocztowe gmail, należące do  obrońców praw człowieka w Chinach. Konta te były także wielokrotnie monitorowane i śledzone.

W związku z zaistniałym zdarzeniem, firma Google poinformowała o natychmiastowym zaprzestaniu cenzurowania w wyszukiwarce Google.cn. Amerykanie zagrozili, że jeśli internet w Chinach nadal będzie podlegał cenzurze, to koncern z Mountain View wycofa się z tamtejszego rynku

Na odpowiedź chińskich władz nie trzeba było długo czekać, bo już kilka godzin po oświadczeniu Google, Biuro Informacji Rady Narodowej wezwało firmy działające na chińskim rynku, do współpracy z rządowymi agendami odpowiedzialnymi za cenzurę internetu.

Rzecznik Biura Informacji Rady Narodowej, Wang Chen podkreślił, że rząd chiński musi walczyć z zagrożeniami czyhającymi w internecie, a do których można zaliczyć szerzącą się pornografię, ataki hakerów, czy też pranie brudnych pieniędzy.

Wszystko wskazuje na to, że chińskie władze mają zamiar kontynuować swoją strategię cenzurowania sieci i nie przejmują się koncernem z Mountain View.

Tymczasem pod siedzibą firmy Google w Pekinie pojawiły się kwiaty przy logo firmy oraz laurki z napisemi "Google dziękujemy, zostańcie z nami".

 

Natomiast na ulicach Hongkongu można zauważyć transparenty z napisem:  "Powiedz nie cenzurze internetu".Łukasz Piątek
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto