A A A

Chiny nie rezygnują z samodzielności

28 listopada 2021, 11:25
Władze Państwa Środka przygotowały nowy plan mający zmniejszyć zależność kraju od zagranicznych technologii.
Chiny nie rezygnują z samodzielności

AI plus komputery kwantowe

Chińska Centralna Komisja ds. Kompleksowego Pogłębiania Reform zatwierdziła nowy plan rozwijania krajowych projektów technologicznych i naukowych. Program ma pomóc Chinom w osiągnięciu samowystarczalności w dziedzinie technologii.

Agencja Xinhua opublikowała wypowiedź przewodniczącego Xi Jinpinga, który stwierdził, że pomimo chińskich postępów w rozwoju sektora naukowego i technologicznego jest jeszcze wiele barier do pokonania, zanim ChRL zdobędzie niezależność na tym polach.

Chiny od dawna dążą do uniezależnienia gospodarki od zagranicznych technologii i osiągnięć w dziedzinie nauki. Obecny, trzyletni plan ma zastąpić poprzedni, ogłoszony w 2015 roku. Państwo Środka zamierza do jego realizacji wykorzystać zarówno zasoby przedsiębiorstw państwowych, jak i prywatnych. Jednym z głównych celów planu jest rozwijanie systemów sztucznej inteligencji i komputerów kwantowych.

fot. Pixabay


Piotr Bogucki
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto