A A A

Chiny pracują nad projektem związanym z cyberbezpieczeństwem

14 lipca 2021, 07:00
Państwo chce zwiększyć kontrolę nad firmami technologicznymi.
Chiny pracują nad projektem związanym z cyberbezpieczeństwem

Zapowiedź kontroli

W poniedziałek, 12 lipca, chińskie ministerstwo odpowiedzialne za przemysł technologiczny zapowiedziało trzyletni plan, który ma „rozwinąć sektor cyberbezpieczeństwa kraju". Według przewidywań władz, w 2023 r. rynek usług związanych z cyberbezpieczeństwem w Chinach może być warty ponad 250 miliardów juanów (38.6 miliarda dolarów).

Nie wiemy wiele na temat nadchodzącego planu. Jedną z zapowiedzi chińskiego rządu jest „przejście weryfikacji pod kątem bezpieczeństwa" przez wszystkie firmy technologiczne mające ponad milion użytkowników przed ich debiutem na zagranicznych giełdach.

 

Problemy z Didi

Informacje o nadchodzącym planie są następstwem problemów z aplikacją Didi – chińskim odpowiednikiem Ubera i Bolta. Cztery dni po wejściu Didi na amerykańską giełdę chiński rząd wezwał sklepy z aplikacjami do zablokowania Didi i uniemożliwienia jej instalacji. Powodem miało być „nielegalne zbieranie danych użytkowników". Chiny postawiły autorom aplikacji ultimatum i kazały im dostosować działanie programu do przepisów prawa ChRL.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Twitter proponuje ugodę
21 września 2021
Portal jest skłonny zapłacić wprowadzonym w błąd inwestorom ponad 800 milionów dolarów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto