A A A

Chiny zbudują ogromne centra danych

29 grudnia 2021, 12:00
Planowane megaklastry mają zaspokoić potrzeby Pekinu i głównych ośrodków przybrzeżnych Państwa Środka.
Chiny zbudują ogromne centra danych

Rozwój branży Big Data w Chinach

Według informacji Reutersa Chiny zatwierdziły plany zbudowania czterech megaklastrów centrów danych na północy i zachodzie kraju. Mają one powstać w północnej części Mongolii Wewnętrznej, w regionie Ningxia, prowincji Gansu i południowo-zachodniej prowincji Kuejczou.

O lokalizacji klastrów miały zdecydować walory środowiskowe wybranych terenów, pozwalające na postawienie ekologicznych i niskoemisyjnych megacentrów danych. Przyjęty plan to reakcja władz na problemy z rozbudową energochłonnych centrów zlokalizowanych na wschodzie Chin. Jest ona utrudniona ze względu na nałożone przez władze lokalne ograniczenia w zakresie zużycia energii elektrycznej.

 

Miliardowe inwestycje

14 grudnia br. Chiny przedstawiły plan rozwoju gospodarki morskiej, który zachęca między innymi do przenoszenia centrów danych do lokalizacji podwodnych w celu ograniczenia zużycia energii niezbędnej do chłodzenia serwerów.

Chiny przewidują, że do 2025 roku branża Big Data w tym kraju osiągnie wartość ponad 470 miliardów dolarów, do czego przyczyni się właśnie budowa kilku megaklastrów centrów danych.

fot. Hyunwon Jang – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto