A A A

Chińskie władze będą poprawiać internet

28 października 2021, 20:00
Chiny ogłosiły zamiar zwiększenia wysiłków na rzecz zbudowania „cywilizowanego" internetu. Przedstawiciele władz ogłosili, na czym ma to polegać.
Chińskie władze będą poprawiać internet

Zrobią lepszą sieć

Wierchuszka Państwa Środka będzie przekształcać ludzkie zachowania w sieci i zamierza wykorzystać ją jako platformę do rozpowszechniania nowych teorii partyjnych oraz promowania wartości socjalistycznych.

O planach takich poinformował szef Chińskiej Administracji ds. Cyberprzestrzeni (CAC) Zhuang Rongwen w artykule opublikowanym w gazecie „The Study Times". Pismo wydaje Centralna Szkoła Partyjna, w której kształcą się urzędnicy Komunistycznej Partii Chin. CAC zamieściła również słasny tekst na oficjalnym koncie w komunikatorze WeChat.

Z publikacji wynika, że działania chińskiego rządu będą miały na celu zbudowanie za pośrednictwem sieci „nowoczesnego socjalistycznego kraju". Szef chińskich nadzorców cyberprzestrzeni zauważa, że w Państwie Środka mieszka ponad miliard internautów, co czyni z Chińczyków największe na świecie cyfrowe społeczeństwo.

Zhuang Rongwen napisał również, że partia wykorzysta możliwości internetu do ułatwienia łączności i użyje sieci do tego, aby „innowacyjne teorie partyjne dotarły do domów zwykłych ludzi".

Dodał, że dobre wzorce trzeba nagłaśniać, a młodzi internauci powinni rozwijać właściwe nawyki w cyberprzestrzeni. Chiński dygnitarz zwrócił też uwagę, że firmy internetowe muszą działać w sposób bardziej zdyscyplinowany.

Po latach intensywnego wzrostu i rynkowych zmian chińskie władze próbują wzmocnić kontrolę nad społeczeństwem. Przejawem tych zamiarów jest wzmożona ingerencja w cyberprzestrzeń, a także wiele ograniczeń i represji skierowanych w sektory nowych technologii.

fot. SW1994 – Pixabay


Piotr Bogucki
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto