A A A

Chrome 79 wprowadza funkcję chroniącą hasła użytkownika

11 grudnia 2019, 15:10
Jeżeli wpisane przez nas hasło występuje w bazach skradzionych danych, przeglądarka natychmiast nas o tym poinformuje.
Chrome 79 wprowadza funkcję chroniącą hasła użytkownika

Google wydał kolejną wersję swojej przeglądarki Chrome – tym razem oznaczoną numerem 79. Najistotniejszą nowością, która sprawia, że warto zainteresować się tą aktualizacją, są nowe funkcje chroniące bezpieczeństwo użytkowników. Mowa przede wszystkim o ostrzeganiu użytkownika o możliwej kradzieży hasła, a także ponad 50 drobnych poprawkach wpływających na ogólne bezpieczeństwo.

System działa w taki sposób, że podczas logowania na dowolną stronę internetową przeglądarka porównuje wpisane hasło z informacjami widniejącymi już w bazach danych pochodzących z różnych wycieków, do których doszło w przeszłości. W przypadku wykrycia zbieżności wyświetla użytkownikowi ostrzeżenie. Do tej pory taka funkcja była dostępna dopiero po zainstalowaniu specjalnej wtyczki.

Istotną nowością jest też opcja zamrażania otwartych w tle kart. Jeżeli są nieaktywne przez 5 minut, przeglądarka ogranicza ich aktywność w celu zaoszczędzenia pamięci RAM, wydłużając tym samym czas pracy na baterii w przypadku laptopów. Funkcja nie będzie jednak uciążliwa dla użytkowników puszczających w tle muzykę – odświeżanie kart odtwarzających multimedia nie będzie blokowane.

fot. Google

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto