A A A

Chrome 79 wprowadza funkcję chroniącą hasła użytkownika

11 grudnia 2019, 15:10
Jeżeli wpisane przez nas hasło występuje w bazach skradzionych danych, przeglądarka natychmiast nas o tym poinformuje.
Chrome 79 wprowadza funkcję chroniącą hasła użytkownika

Google wydał kolejną wersję swojej przeglądarki Chrome – tym razem oznaczoną numerem 79. Najistotniejszą nowością, która sprawia, że warto zainteresować się tą aktualizacją, są nowe funkcje chroniące bezpieczeństwo użytkowników. Mowa przede wszystkim o ostrzeganiu użytkownika o możliwej kradzieży hasła, a także ponad 50 drobnych poprawkach wpływających na ogólne bezpieczeństwo.

System działa w taki sposób, że podczas logowania na dowolną stronę internetową przeglądarka porównuje wpisane hasło z informacjami widniejącymi już w bazach danych pochodzących z różnych wycieków, do których doszło w przeszłości. W przypadku wykrycia zbieżności wyświetla użytkownikowi ostrzeżenie. Do tej pory taka funkcja była dostępna dopiero po zainstalowaniu specjalnej wtyczki.

Istotną nowością jest też opcja zamrażania otwartych w tle kart. Jeżeli są nieaktywne przez 5 minut, przeglądarka ogranicza ich aktywność w celu zaoszczędzenia pamięci RAM, wydłużając tym samym czas pracy na baterii w przypadku laptopów. Funkcja nie będzie jednak uciążliwa dla użytkowników puszczających w tle muzykę – odświeżanie kart odtwarzających multimedia nie będzie blokowane.

fot. Google

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto