A A A

Chrome 85: grupowanie i formularze

26 sierpnia 2020, 09:50
Koncern Google opublikował kolejne wydanie przeglądarki WWW.
Chrome 85: grupowanie i formularze

Bez sensacji

W komunikacie towarzyszącym premierze nowej wersji przeglądarki Chrome na pierwszym miejscu znajduje się informacja o przyspieszeniu ładowania kart o 10%. Już tylko to każe przypuszczać, że zmiany wprowadzone w browserze są raczej niewielkie.

 

Połącz, rozgrupuj, wypełnij

Najbardziej rzucającą się w oczy nowością w 85. wersji Chrome'a jest możliwość grupowania otwartych kart. W menu kontekstowym, wywoływanym po zaznaczeniu zakładki karty i naciśnięciu prawego klawisza myszy, pojawia się opcja Dodaj kartę do nowej grupy. Wystarczy ją wybrać, aby powstała osobna grupa, która przyponina nieco foldery tworzone w zakładkach. Do grupy można dodawać kolejne karty, zwijać takie zestawy, przenosić je do osobnego okna itp.

Kolejna nowość Chrome'a 85 ma się pojawić w ciągu kilku tygodni. Mowa o wypełnianiu formularzy PDF wprost z poziomu przeglądarki. Edytowany dokument da się zapisać na dysku.

Google zapowiada ponadto udogodnienia dla użytkowników przeglądarki uruchamianej w trybie tabletu na laptopie. Będzie to podgląd otwartych kart – ich miniatury zostaną wyświetlone u góry okna przeglądarki po kliknięciu ikony umieszczonej nad paskiem adresu. Takie usprawnienie pojawi się najpierw na chromebookach, a następnie na maszynach pracujących pod kontrolą systemów innych niż Chrome OS.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto