A A A

Chrome 88: lepszy menedżer

21 stycznia 2021, 09:30
Nowa przeglądarka Google'a sprawdza siłę zapisanych haseł.
Chrome 88: lepszy menedżer

Sprawdź hasło

Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą wprowadzoną do kolejnego, 88. już wydania przeglądarki Chrome, jest poprawiony menedżer haseł.

 

Lada moment ruszy

Możliwe jest edytowanie haseł bezpośrednio z poziomu menedżera (po wydaniu polecenia Ustawienia | Hasła. A ściślej mówiąc, stanie się możliwe niebawem, po którejś z mniejszych poprawek wprowadzonych do bieżącego wydania przeglądarki.

Jeżeli ktoś chce sprawdzić działanie takiej funkcji natychmiast, wystarczy że wpisze w pasku adresu frazę chrome://flags, a następnie odszuka i uaktywni flagę edit-passwords-in-settings. Po zrestartowaniu przeglądarki Towarzyszące poszczególnym hasłom opcje Skopiuj hasło, Szczegóły, Usuń zostaną zastąpione przez Skopiuj hasło, Edytuj hasło, Usuń.

Nowy menedżer bada także siłę poszczególnych haseł (funkcja Sprawdź hasła) i jeśli wykryje wśród nich słabą sekwencję znaków, zaleca wprowadzenie zmian.

Koncern z Mountain View załatał w przeglądarce 36 luk bezpieczeństwa; nie działają już ponadto żadne aplikacje korzystające z technologii Flash (należało się tego spodziewać – firma Adobe ostatecznie uśmierciła Flash Playera już 12 stycznia). Nie są także obsługiwane lokalizatory zasobów FTP.

fot. Google, Gerd Altmann – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
restaumator
21 stycznia 2021, 12:27
Mnie najbardziej przydała się wyszukiwarka otwartych kart.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto