A A A

Chrome będzie zużywał mniej RAM-u

22 czerwca 2020, 14:00
Przeglądarka Chrome znana jest z dużego apetytu na pamięć RAM. Wkrótce ma się to zmienić.
Chrome będzie zużywał mniej RAM-u

Chrome skorzysta z pomysłu Microsoft Edge.

Zmiana sposobu przetwarzania pamięci przez przeglądarkę Chrome związana jest z funkcją, która ma trafić do systemu operacyjnego Windows 10 za sprawą Microsoftu. Chodzi o wartość SegmentHeap znaną z Microsoft Edge. Ten element, który Microsoft wykorzystuje w swojej przeglądarce, programiści firmy Google mają zaimplementować do Chrome'a. W ten sposób aktualizacja dla Windowsa 10 przyniesie także mniejsze wykorzystanie pamięci RAM przez browser.

 

Szybciej i lepiej

Kolejna wersja Google Chrome'a powinna więc nie tylko działać sprawniej na systemie Windows 10, ale też pożerać mniej pamięci RAM niż aktualna edycja programu. Zmiana sposobu zarządzania pamięcią na zaczerpnięty z Microsoft Edge ma przynieść wyczuwalne dla użytkowników efekty.

W rzeczywistości jednak praca na Chromie zależy w dużej mierze od posiadanego przez użytkownika komputera. Największą różnice odnotują osoby korzystające z maszyn o wielordzeniowych procesorach. Według programistów Google'a w przypadku niektórych komputerów różnica ma obejmować nawet kilkaset megabajtów pamięci.

fot. Pixabay


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto