A A A

Chrome dla Androida: bardziej prywatny tryb incognito

13 sierpnia 2021, 10:10
Przeglądarka będzie zabezpieczać karty otwarte w trybie incognito.
Chrome dla Androida: bardziej prywatny tryb incognito

Z odciskiem palca

Do przeglądarki Chrome w wersji dla Androida trafi funkcja znana już z wydania browsera dla systemu iOS. Mowa o blokowaniu stron otworzonych w trybie incognito. Po równoczesnym otworzeniu wielu stron w trybie incognito użytkownik będzie musiał potwierdzić swoją tożsamość chcąc obejrzeć którąkolwiek z nich. Zrobi to za pomocą odciska palca, skanując twarz lub podając kod PIN służący do odblokowania telefonu (w przypadku urządzeń Apple'a wykorzystywany jest mechanizm Face ID).

O tym, że trwają prace nad takim zabezpieczeniem można się przekonać instalując eksperymentalne wydanie przeglądarki Chrome (Canary) w wersji dla Androida. Gry wpiszemy w omniboksie frazę chrome://flags i wyszukamy słowo „incognito", znajdziemy flagę incognito-reauthentication-for-android. Z jej opisu wynika, że w sekcji Ustawienia | Prywatność i bezpieczeństwo pojawi się funkcja pozwalająca żądać uwierzytelnienie przy wywoływaniu kart wcześniej otwartych w trybie incognito („When enabled, a setting appears in Settings > Privacy and Security, to enable reauthentication for accessing your existing Incognito tabs. – Android"). Na razie uaktywnienie flagi nic jednak nie daje, a zatem na nową funkcję przyjdzie jeszcze poczekać.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto