A A A

Chrome skopiuje adres do zaznaczonego tekstu

5 października 2020, 09:00
W eksperymentalnej wersji przeglądarki Google'a pojawiła się zapowiedź nowej funkcji.
Chrome skopiuje adres do zaznaczonego tekstu

Zaznacz na żółto

Wiele wskazuje na to, że w jednym z przyszłych wydań przeglądarki Chrome będzie można skopiować adres strony WWW wraz ze wskazaniem wybranej części tekstu. Ułatwi to dzielenie się informacjami o ważnych z punktu widzenia internauty partiach artykułów zamieszczonych w sieci.

 

Flaga, jak zwykle

Z nową funkcją można się zapoznać instalując eksperymentalną wersję Chrrome'a (gałąź Canary). Należy wpisać w pasku adresu polecenie chrome://flags oraz odnaleźć i uaktywnić flagę copy-link-to-text. Po zrestartowaniu browsera wystarczy odwiedzić dowolną stronę WWW, zaznaczyć na niej słowo lub frazę i z menu, które wyświetli się po kliknięciu prawego przycisku myszy, wybrać opcję Skopiuj link do tekstu. W systemowym Schowku znajdzie się adres witryny wraz ze wskazanym fragmentem. Przykładowo, po zaznaczeniu wyrazów „że zapisanych treningów" w teście inteligentnego zegarka Huawei Watch GT2 Pro i skopiowaniu adresu do nich, zawartość pamięi podręcznej będzie następująca:

"że zapisanych treningów"
https://www.pcformat.pl/Test-Huawei-Watch-GT2-Pro--test-smartwatcha,t,66#:~:text=%C5%BCe%20zapisanych%20trening%C3%B3w

Wklejając w przeglądarce sam adres (bez nagłówka z pierwszej linii) przejdziemy do strony zawierającej artykuł; zostanie na niej wyróżniona fraza, którą zaznaczyliśmy w artykule.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto