A A A

Chrome: większa kontrola nad mediami

30 września 2019, 07:50
Google zamierza dać użytkownikom nową funkcję do zarządzania odtwarzaniem muzyki i filmów.
Chrome: większa kontrola nad mediami

W jednym z kolejnych wydań przeglądarki Chrome ma zostać domyślnie włączona funkcja Global Media Controls.

Użytkownicy browsera od dawna skarżyli się na problem pojawiający się w trakcie pracy z wieloma kartami otwartymi równocześnie. Jeżeli na którejkolwiek z nich znalazł się odtwarzany automatycznie materiał audio albo wideo, to jedynym sposobem zatrzymania go było przełączanie się między kolejnymi kartami w celu odnalezienia tej z filmem lub muzyką.

Niebawem ma się to zmienić dzięki włączonej domyślnie funkcji Global Media Control. Po prawej stronie paska adresu Chrome'a pojawi się przycisk pozwalający zatrzymać klip (lub klipy) z poziomu dowolnej karty, bez konieczności wyszukiwania tej z multimediami.

Dotychczas z funkcji Global Media Controls można było skorzystać w eksperymentalnej wersji przeglądarki Chrome. Obecnie da się ją włączyć także w oficjalnym wydaniu browsera. W tym celu należy wpisać w pasku adresu frazę chrome://flags, wyszukać klucz global-media-controls, ustawić jego wartość na Enabled i zrestartować aplikację.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto