A A A

Chrome wprowadza nowe zabezpieczenie przed wirusami

8 sierpnia 2019, 10:50
Google wprowadził w Chrome nowe zabezpieczenie przed szkodliwym oprogramowaniem. Jego uruchomienie oznacza niestety rezygnację z prywatności.
Chrome wprowadza nowe zabezpieczenie przed wirusami

Google pracuje nad poprawą bezpieczeństwa swoich usług. W ubiegłym tygodniu firma wprowadziła na Gmailu program zaawansowanej ochrony przed wnikaniem szkodliwego oprogramowania. ZDNet podaje, że rozszerzono też działanie tej funkcji na Chrome'a. Warunkiem uruchomienia tego mechanizmu jest zalogowanie się na swoje konto w przeglądarce.

Funkcję logowania do przeglądarki Google wprowadził w zeszłym roku. Do takiego konta można przypisać dane karty płatniczej, dokonać synchronizacji między wersją mobilną i stacjonarną oraz automatycznie zalogować się do innych usług Google'a, takich jak YouTube.

Ulepszone zabezpieczenia to kolejna korzyść wynikająca z tego trybu. Bezpieczniejsze przeglądanie sieci oznacza też jednak zgodę na wysyłanie historii przeglądania na serwery firmy. Musimy zatem dokonać wyboru pomiędzy prywatnością, a bezpieczeństwem.

Nawet, jeżeli nie zdecydujecie się na kolejne zabezpieczenie, Chrome i tak ma już teraz kilka zróżnicowanych systemów obrony przed wirusami. Ostatni, wprowadzony w marcu, blokuje pobieranie niepożądanych plików z ramek iframe. To jedna z najczęstszych dróg wnikania szkodliwego oprogramowania ze stron internetowych.

fot. Chrome


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zmiany w mailingu YouTube'a
8 sierpnia 2020
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.


Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto