A A A

Chroń swój sprzęt przed wirusami, używaj nakładek

29 stycznia 2020, 11:40
Przypadkowe kontakty naszych ładowarek z zewnętrznymi portami USB mogą doprowadzić do zainfekowania urządzeń, z których korzystamy.
Chroń swój sprzęt przed wirusami, używaj nakładek

Jeśli korzystacie z publicznych stacji ładowania smartfonów, lepiej wyposażcie się w zabezpieczające sprzęt nakładki. Specjalnie opracowany kondom założony na wtyczkę USB uchroni nas i naszego smartfona przed atakiem. SyncStop to urządzenie blokujące, które ograniczy dostęp przesyłanych do smartfona informacji z podłączonego gniazda USB, dzięki czemu możemy ustrzec się przed ewentualnym dostaniem się niepożądanych treści do naszego smartfona.

Nakładkę umieszcza się na końcu kabla ładowarki (istnieją wersje urządzenia z obudową i bez, obie dla wersji USB-A), po czym ładowanie toczy się w normalny sposób. SyncStop chroni także przed przypadkowym wydostaniem się treści z naszego urządzenia i kradzieżą danych. Aby mieć stuprocentową pewność, że nie narazimy się na atak czy uszkodzenie urządzenia, lepiej po prostu korzystajmy z prywatnych powerbanków.

fot. FelixMittermeier/Pixabay


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto