A A A

Cicha obudowa Zalman R1

29 września 2014, 09:00
Firma Zalman prezentuje obudowę R1 przeznaczoną do cichych zestawów komputerowych o eleganckim wyglądzie.
Cicha obudowa Zalman R1

Zalman R1 pozwala na montaż pięciu wentylatorów 120 mm, z czego aż trzy (tylny, górny oraz przedni) są już fabrycznie zainstalowane i dostarczone wraz z obudową. Dwa z nich można regulować przy pomocy dwustopniowego regulatora obrotów znajdującego się pod drzwiczkami. Górną ściankę obudowy można alternatywnie wykorzystać do instalacji chłodnicy systemu chłodzenia cieczą o długości 240 mm. Na przedniej ściance znajduje się też filtr przeciwkurzowy, który można zdemontować i umyć pod bieżącą wodą.

Obudowa daje możliwość instalacji pięciu 3,5" dysków twardych, jednego dysku twardego lub SSD 2,5" oraz dwóch napędów optycznych (lub innych urządzeń 5,25"). Obsługa czterech zatok na dyski 3,5" jest całkowicie beznarzędziowa - wystarczy założyć na dysk szyny i wsunąć w odpowiednią zatokę. Bez użycia śrubokręta można także instalować urządzenia 5,25", korzystając z plastikowych blokad.

Zalman R1 mieści kartę graficzną o długości do 36 cm oraz potężne zasilacze o długości nawet 20 cm. Jeśli w systemie ma pracować więcej niż jedna karta graficzna, można skorzystać z dołączonej do zestawu prowadnicy, która będzie trzymała wszystkie karty na właściwej wysokości - co poprawi skuteczność ich chłodzenia.

Boczny panel obudowy jest wyposażony w plastikowe okno, które pozwala podglądać sprzęt w trakcie pracy - i jest ukłonem w kierunku użytkowników, dla których wygląd zestawu ma szczególne znaczenie.

Na przednim panelu obudowy znajdują się trzy porty USB (w tym jeden w wersji 3.0), gniazdo słuchawkowe oraz mikrofonowe, wyłącznik, przycisk reset oraz kontrolka sygnalizująca zajętość dysku.

Sugerowana cena detaliczna obudowy Zalman R1 wynosi 179 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Z PayPala wyciekały pieniądze
26 lutego 2020
Przyczyną kradzieży był błąd integracji PayPala z Google Play. Przestępcy tę wykorzystali lukę do dokonywania nieautoryzowanych transakcji.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto