A A A

Ciekawe narzędzia w PowerToys

1 kwietnia 2020, 09:25
Zestaw programów usprawniających pracę z systemem Windows powiększył się o cztery narzędzia.
Ciekawe narzędzia w PowerToys

Microsoft opublikował nową wersję pakietu PowerToys. W edycji oznaczonej symbolem 0.16.0 usunięto ponad 100 błędów zgłoszonych przez użytkowników, usprawniono dostępne narzędzia i dodano cztery nowe.

W module FancyZones pojawiły się zmiany, dzięki którym monitor może zostać podzielony na zdefiniowane przez użytkownika strefy. Okna przeciągniętych do nich programów automatycznie wypełniają cały sektor. W nowej wersji pakietu mechanizm FancyZones działa także w systemach z wieloma monitorami – dotychczas strefy można było wyznaczać tylko na pojedynczym ekranie.

Nowymi modułami w PowerToys są dwa rozszerzenia eksploratora: jedno służy do podglądania plików zapisanych w formacie SVG, a drugie jest panelem podglądu dokumentów utworzonych z wykorzystaniem języka znaczników Markdown.

Trzecia nowość to ImageResizer – moduł służący do przeskalowywania grafik. Listę zamyka Window Walker, czyli zamiennik standardowego skrótu przełączania okien (zamiast kombinacji [Alt]+[Tab] wykorzystuje się [Ctrl]+[Win]).

Zespół odpowiedzialny za PowerToys zapowiada, że w jednej z najbliższych wersji pakietu pojawi się mechanizm automatycznej aktualizacji. Obecnie program trzeba samodzielnie pobierać z repozytorium GitHub.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto