A A A

Ciekawe narzędzia w PowerToys

1 kwietnia 2020, 09:25
Zestaw programów usprawniających pracę z systemem Windows powiększył się o cztery narzędzia.
Ciekawe narzędzia w PowerToys

Microsoft opublikował nową wersję pakietu PowerToys. W edycji oznaczonej symbolem 0.16.0 usunięto ponad 100 błędów zgłoszonych przez użytkowników, usprawniono dostępne narzędzia i dodano cztery nowe.

W module FancyZones pojawiły się zmiany, dzięki którym monitor może zostać podzielony na zdefiniowane przez użytkownika strefy. Okna przeciągniętych do nich programów automatycznie wypełniają cały sektor. W nowej wersji pakietu mechanizm FancyZones działa także w systemach z wieloma monitorami – dotychczas strefy można było wyznaczać tylko na pojedynczym ekranie.

Nowymi modułami w PowerToys są dwa rozszerzenia eksploratora: jedno służy do podglądania plików zapisanych w formacie SVG, a drugie jest panelem podglądu dokumentów utworzonych z wykorzystaniem języka znaczników Markdown.

Trzecia nowość to ImageResizer – moduł służący do przeskalowywania grafik. Listę zamyka Window Walker, czyli zamiennik standardowego skrótu przełączania okien (zamiast kombinacji [Alt]+[Tab] wykorzystuje się [Ctrl]+[Win]).

Zespół odpowiedzialny za PowerToys zapowiada, że w jednej z najbliższych wersji pakietu pojawi się mechanizm automatycznej aktualizacji. Obecnie program trzeba samodzielnie pobierać z repozytorium GitHub.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto