A A A

Cienki, zewnętrzny dysk SSD od Adata

17 października 2013, 13:04
Cienki, zewnętrzny dysk SSD od Adata

Adata Technology wprowadza na rynek cienki, zewnętrzny dysk SSD z interfejsem SuperSpeed USB.

Bezsprzeczne zalety dysków SSD to m.in. wysoka odporność na wstrząsy, bezszelestna praca i niskie zapotrzebowanie na prąd. Gdy wszystkie te cechy zaimplementujemy w urządzeniu z interfejsem USB 3.0 to w rezultacie otrzymamy niezwykle trwały nośnik danych osiągający wydajność wyprzedzającą dyski mechaniczne o kilka długości. SE720 może poszczycić się prędkością odczytu nawet 400 MB/sekundę i zapisu nawet 300 MB/sek.

Powierzchnia wykonana ze szczotkowanej stali nierdzewnej i grubość zaledwie 8.9 mm sprawia, że wysokie prędkości transferu SE720 łączą się z uderzającym wyglądem high-tech. Obudowa dysku jest pokryta powierzchnią odporną na zarysowania, zapobiegającą uszkodzeniom i zużyciu nawet przy długotrwałym używaniu. W urządzeniu zamontowano jaskrawą, niebieską diodę LED sygnalizującą status podłączonego zasilania i transferu danych. Nabywcy SE720 otrzymają w komplecie oprogramowanie „One touch backup” służące do automatycznego zabezpieczania i synchronizacji danych poprzez jedno naciśnięcie przycisku. Kolejną ciekawą cechą dysku jest kompatybilność z Windows To Go. Ta funkcjonalność systemu Windows 8 Enterprise pozwala użytkownikom uruchomić dowolny komputer bezpośrednio z zewnętrznego dysku SSD.

DashDrive Elite SE720 będzie dostępny w wersjach o pojemności 128 i 256 gigabajtów u wybranych dystrybutorów i w dobrych sklepach detalicznych.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto