A A A

Ciężkie czasy dla eDonkey w Niemczech

18 lipca 2007, 16:20
Ciężkie czasy dla eDonkey w Niemczech

Parę dni temu niemieckie władze wyłączyły kilka serwerów obsługujących sieć eDonkey u naszych zachodnich sąsiadów. Cała operacja jest efektem zdecydowanych działań Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI). Organizacja udowodniła w sądzie przypadki używania serwerów eDonkey do łamania prawa. Mimo że na serwerach nie znajdują się żadne nielegalne dane, jednak pecety służą do wymiany pirackich plików. Serwery pozostaną zamknięte do czasu, aż sąd będzie przekonany, że nie są używane niezgodnie z prawem. IFPI oznajmia, że to nie koniec, i już zapowiada kolejne akcje. Organizacja uważa bowiem, że sieć eDonkey jest używana do udostępniania nielegalnych plików na ogromną skalę.

Źródło: The Inquirer


Paweł Bijata
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Firefox 70: więcej prywatności
23 października 2019
W nowej wersji przeglądarki pojawiły się m.in. rozbudowane raporty na temat modułów szpiegujących i ulepszone narzędzie do zarządzania...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto