A A A

Cloud Computing w ochronie danych się sprawdza

19 czerwca 2009, 12:00
Do takich wniosków można dojść po lekturze raportu sporządzonego przez firmę Panda Security. Wprowadzona technologia ochrony Kolektywna inteligencja oparta na modelu Cloud Computing zapewnia wyższą skuteczność w wykrywaniu nowych nieznanych zagrożeń.
Cloud Computing w ochronie danych się sprawdza

Zdaniem Panda Security tylko w pierwszym kwartale br. technologia Kolektywna inteligencja poddała analizie niemal 4,5 miliona plików. By wykonać tę pracę tradycyjnymi metodami, należałoby zaangażować prawie 2000 specjalistów i poświęcić na analizę danych niemal milion godzin.

Baza danych Kolektywnej inteligencji zgromadziła już 18 TB (terabajtów) informacji. Twórcy raportu prezentują tę ilość w bardziej obrazowy sposób, informując, że jest to porcja informacji tak potężna, że gdyby zapisać ją na kartkach encyklopedii, a następnie tę encyklopedię rozłożyć tak, aby kartki stykały się krótszymi bokami, to powstałaby z tych kartek ścieżka o długości równej mniej więcej 12-krotnej podróży na Księżyc i z powrotem.

Model ochrony "w chmurze" został ostatnio zastosowany w programie antywirusowym Panda Cloud Antivirus. Aplikacja ta dostępna jest dla wszystkich internautów bezpłatnie. Z programu można skorzystać, odwiedzając stronę domową aplikacji.

Źródło: Informacja prasowa


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto