A A A

Cloud Gaming – nowa usługa streamingowa Facebooka

27 października 2020, 13:30
Facebook zapowiada własną usługę przeznaczoną dla graczy.
Cloud Gaming – nowa usługa streamingowa Facebooka

Zabawa w chmurze

Facebook już jakiś czas temu dał swoim użytkownikom możliwość uruchamiania gier z poziomu specjalnej, sprzężonej z serwisem społecznościowym aplikacji. Teraz firma ogłosiła rozbudowanie jej o możliwość grania w chmurze.

Nie oznacza to jednak, że usługa będzie rywalizować z największymi dostawcami usług streamingowych dla graczy, takimi jak Nvidia, Google czy Amazon. Facebook Cloud Gaming w odróżnieniu od innych nie będzie nastawiony na tytuły wysokobudżetowe. W chmurze będziemy mogli uruchomić głównie darmowe gry mobilne, takie jak Asphalt 9, Mobile Legends, PGA Tour Golf Shootout, Solitaire: Arthur’s Tale, WWE SuperCard czy Dirt Bike Unchained.

 

Tylko Android

Możliwość uruchamiania darmowych produkcji bez ich pobrania pozwoli nam przede wszystkim zaoszczędzić miejsce w pamięci telefonu oraz ogranizyć transfer. Ma ułatwić też wstępne testowanie nowych tytułów. Usługa ma być darmowa i skupi się głównie na tytułach free 2 play. Na razie rozpoczęły się testy w USA; jeżeli wypadną pomyślnie, Cloud Gaming trafi też do innych państw. Nie ma przy tym w planach wersji na iOS-a, ze streamingu skorzystają wyłącznie właściciele telefonów z Androidem.

fot. Facebook


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościNie tylko mysz...
21 stycznia 2021
Na kartce z naszego kalendarza IT widnieje data 30 stycznia 1925 roku. To dzień, w którym...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto