A A A

Co chce wiedzieć Mozilla?

3 lutego 2020, 09:20
Użytkownicy Firefoksa mogą sprawdzić, jakie informacje na ich temat zbiera przeglądarka.
Co chce wiedzieć Mozilla?

W przeglądarce Firefox pojawiła się funkcja pozwalająca sprawdzić, jakie dane na temat użytkownika zbierane są podczas jego surfowania w sieci.

Informacje takie można uzyskać po wpisaniu w pasku adresu polecenia about:telemetry. Na wyświetlonej stronie prezentowane są dane na temat sprzętu, systemu operacyjnego, ustawień przeglądarki, zainstalowanych dodatków, nawiązanych sesji, uruchomionych procesów itp. Inżynierowie Mozilli wykorzystują te dane w celu znajdowania błędów w wersjach testowych Firefoksa.

Funkcja podglądu danych pojawiła się w wydaniu stabilnym browsera z powodów wizerunkowych: autorzy przeglądarki chcą, aby internauci wiedzieli, jakie informacje gromadzi na ich temat Mozilla.

Osoby, którym w ogóle nie odpowiada przekazywanie danych, mogą tego zakazać. W takim przypadku należy wybrać: Opcje | Prywatność i bezpieczeństwo, a następnie przejść do sekcji Dane zbierane przez program Firefox i zlikwidować zaznaczenie pola Przesyłanie do organizacji Mozilla danych technicznych i o interakcjach z przeglądarką Firefox.

fot. Mozilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto