A A A

Co dalej z Xbox 360? [Nowe, niższe ceny]

10 marca 2008, 15:12
Co dalej z Xbox 360? [Nowe, niższe ceny]

Po zakończeniu wspierania standardu HD DVD przez koncern Toshiba jest bardzo prawdopodobne, że Microsoft wykorzysta konkurencyjne rozwiązanie – technologię Blu-ray – w swoich konsolach Xbox 360 – takiej możliwości nie wyklucza Steve Ballmer, dyrektor Microsoftu.
Z informacji firmy Sony wynika, że japoński koncern prowadzi z Microsoftem wstępne rozmowy na temat produkcji zewnętrznego odtwarzacza Blu-ray do Xboksa.
Tymczasem, według nieoficjalnych informacji, firma z Redmond planuje obniżkę cen konsoli na rynkach europejskich. Cena najprostszej wersji Xboksa – Arcade – ma spaść o około 80 euro – do 199,95 euro, a droższej wersji, Premium, o około 40 euro – do 299,95 euro.
Wygląda na to, że Microsoft nie składa broni i będzie odbudowywać, nadszarpniętą przez porażkę HD DVD, reputację konsoli Xbox 360.

Uaktualnienie: Oficjalne, nowe ceny konsoli Xbox 360 podane przez Microsoft: model Arcade – 777 złotych, model Premium – 1049 złotych, model Elite – 1399 złotych.

Źródło: Fudzilla, Microsoft


Maciej Płochocki PCF
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Co planują twórcy Snapchata?
18 września 2019
Komunikator stracił wielu użytkowników po tym, jak Facebook skopiował funkcje Snapchata do swojej aplikacji. Twórcy narzędzia nie poddali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto