A A A

Cooler Master - klawiatura dla wymagających graczy

8 kwietnia 2019, 14:30
Cooler Master dodaje kolejną klawiaturę mechaniczną do swojego bogatego portfolio. Model CK530 to pozornie prosta klawiatura, której możliwości są jednak bardzo bogate.
Cooler Master - klawiatura dla wymagających graczy

Podstawą dobrej klawiatury mechanicznej są przełączniki. Te w Cooler Master CK530 są w stanie wytrzymać 50 milionów naciśnięć każdy. Producent zastosował tu switche marki Gateron, do wyboru: czerwone, niebieskie lub brązowe. Wysokiej jakości przełączniki mają stanowić o precyzji obsługi, tak samo jak układ sterujący klawiaturą. W tym przypadku zastosowano procesor ARM Cortex M3. Pozwala on na osiągnięcie częstotliwości próbkowania na poziomie 1000 Hz, a w połączeniu z szybkimi przełącznikami uzyskuje czas odpowiedzi ledwie 1 ms.

Obudowa CK530 jest krótsza niż w przypadku klawiatur standardowych rozmiarów. Uzyskano ten efekt pozbawiając całą konstrukcję bloku numerycznego - zwykle nieistotnego z perspektywy gracza. Jednocześnie skupiono się na głównych klawiszach. Są duże, stabilnie osadzone w aluminiowej konstrukcji, oznaczone nieścieralnymi znakami.

Całością można zarządzać od razu bez udziału dodatkowego oprogramowania, choć nic nie stoi na przeszkodzie aby takowe wykorzystać. Sterowanie podświetleniem, czy makrami może być realizowane w pełni dzięki pomysłowym skrótom klawiszowym. To rozwiązanie szybsze, a po pewnym przyzwyczajeniu bardziej wygodne.

Klawiatura Cooler Master CK530 kosztuje ok. 315 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto