A A A

Cooler Master - klawiatura gamingowa z systemem Aimpad

1 marca 2019, 12:00
Najnowsze dziecko Cooler Mastera to nietuzinkowa klawiatura mechaniczna wykorzystująca system Aimpad.
Cooler Master - klawiatura gamingowa z systemem Aimpad

Klawiatura Cooler Master MasterKeys MK850 wchodzi na rynek. Oczekiwania co do nowego modelu są wysokie, bowiem producent wyposażył go w system Aimpad. Sposób działania tej technologii jest dość ciekawy. Zbiera on, mierzone optycznie, dzięki diodom LED, stopnie wciśnięcia przycisku klawiatury, a na podstawie tego uzyskuje sygnał analogowy. Ten przekazywany jest grze w identyczny sposób jak w gamepadzie do Xboxa. Dzięki temu sygnał jest bardziej złożony, dostrzegający subtelne różnice w nacisku na konkretne klawisze, a tym samym pozwalający, zdaniem producenta, na większą precyzję sterownia.

MasterKeys MK850 to także zaawansowane przełączniki mechaniczne marki Cherry MX. W połączeniu ze wspomnianą wyżej technologią Aimpad, możemy oczekiwać naprawdę ciekawych efektów. "MK850 to pierwsza na świecie klawiatura mechaniczna, która używa przełączników Cherry MX i potrafi wykryć dokładnie jak głęboko dociskany jest klawisz" powiedział Lance Madsen, główny inżynier w Aimpad "dostarcza to niezrównanej możliwości kontroli, nawet w wymagających grach".

Wykrywanie nacisku jest wykonywanie na całej, wynoszącej do 4 mm drodze klawisza, przez co brak ryzyka, że precyzja sterowania spada np. przy pełnym przyciśnięciu klawisza. Jednak Cooler Master MK850 to nie tylko system Aimpad i przełączniki Cherry MX. Producent zadbał o komfort użytkownika dokładając do MK850 podkładkę pod nadgarstki, którą możemy także odłączyć. Rozłączany jest także kabel USB typu C, a klawiatura współpracuje z oprogramowaniem producenta, pozwalającym z zmianę ustawień, także związanych z podświetleniem RGB.

Produkt wyceniono na 999 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościCyberatak na Donalda Trumpa
22 maja 2019
Jak donosi CNN prezydent USA padł ofiarą cyberprzestępców. Przedmiotem ataku okazały się… wyniki Donalda Trumpa w golfa. Hakerzy...

Godnie i z Honorem!
21 maja 2019
Byliśmy w Londynie na światowej premierze smartfonów Honor 20, 20 Lite i 20 PRO. Konfiguracje zaskakują.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto