A A A

Cooler Master - klawiatury z jasnym podświetleniem

3 sierpnia 2016, 12:00
Do nocnych potyczek niektórzy gracze wolą zaopatrzyć się w klawiaturę z bardzo jasnym podświetleniem, które niekoniecznie jest w stanie zaoferować model RGB. Dla tych, którzy nad bogatą paletę barw przedkładają właśnie intensywność, Cooler Master przygotował modele MasterKeys Pro L White i nieco mniejszą Pro M White.
Cooler Master - klawiatury z jasnym podświetleniem

W obu klawiaturach zastosowano LED-owe, białe światło, znacznie jaśniejsze niż to oferowane przez RGB. Producentowi zależało też, by użytkownik w łatwy sposób mógł zarządzać podświetleniem. Stąd decyzja o zaimplementowaniu w MasterKeys White systemu On-The-Fly. Umożliwia on przy pomocy skrótów klawiszowych określenie trybu, szybkości i częstotliwości działania podświetlenia.

Wisienki na klawiaturze

Zarówno wersje L jak i M wyposażone są w popularne przełączniki Cherry MX (do wyboru Brown, Blue lub Red). Graczy ucieszy możliwość nagrywania makr i profili. Są one zapisywane bezpośrednio do pamięci klawiatury i można z nich skorzystać także po podłączeniu MasterKeys do innego komputera.

Gdy pracy przyjdzie czas

Dobra klawiatura nie może służyć wyłącznie do grania. W czasie pracy podświetlenie może tylko rozpraszać. W takiej sytuacji wszystkie gamingowe funkcje MasterKeys można wyłączyć przy pomocy skrótu FN + ESC, by później równie szybko je przywrócić.

Pogromcy duchów

W klawiaturze mechanicznej anti-ghosting to podstawa. Łącząc technologię N-key i 6-key rollover, Cooler Master chce dać graczom możliwość wbijania skomplikowanych „combosów" przy pomocy jak największej ilości klawiszy.

MAC-owcy też skorzystają

Z zaimplementowanych w klawiaturach funkcji mogą korzystać także posiadacze MAC-ów, bowiem wszystkie funkcje MasterKeys White są kompatybilne z systemem MAC OSX.

Klawiatury MasterKeys Pro L i M White kosztują kolejno 600 i 560 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Nowe laptopy ASUS TUF Gaming
26 kwietnia 2019
ASUS wprowadził do sprzedaży TUF Gaming FX505 i FX705, parę laptopów, które łączą najnowsze procesory AMD Ryzen i karty graficzne NVIDIA...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto