A A A

Cooler Master - klawiatury z jasnym podświetleniem

3 sierpnia 2016, 12:00
Do nocnych potyczek niektórzy gracze wolą zaopatrzyć się w klawiaturę z bardzo jasnym podświetleniem, które niekoniecznie jest w stanie zaoferować model RGB. Dla tych, którzy nad bogatą paletę barw przedkładają właśnie intensywność, Cooler Master przygotował modele MasterKeys Pro L White i nieco mniejszą Pro M White.
Cooler Master - klawiatury z jasnym podświetleniem

W obu klawiaturach zastosowano LED-owe, białe światło, znacznie jaśniejsze niż to oferowane przez RGB. Producentowi zależało też, by użytkownik w łatwy sposób mógł zarządzać podświetleniem. Stąd decyzja o zaimplementowaniu w MasterKeys White systemu On-The-Fly. Umożliwia on przy pomocy skrótów klawiszowych określenie trybu, szybkości i częstotliwości działania podświetlenia.

Wisienki na klawiaturze

Zarówno wersje L jak i M wyposażone są w popularne przełączniki Cherry MX (do wyboru Brown, Blue lub Red). Graczy ucieszy możliwość nagrywania makr i profili. Są one zapisywane bezpośrednio do pamięci klawiatury i można z nich skorzystać także po podłączeniu MasterKeys do innego komputera.

Gdy pracy przyjdzie czas

Dobra klawiatura nie może służyć wyłącznie do grania. W czasie pracy podświetlenie może tylko rozpraszać. W takiej sytuacji wszystkie gamingowe funkcje MasterKeys można wyłączyć przy pomocy skrótu FN + ESC, by później równie szybko je przywrócić.

Pogromcy duchów

W klawiaturze mechanicznej anti-ghosting to podstawa. Łącząc technologię N-key i 6-key rollover, Cooler Master chce dać graczom możliwość wbijania skomplikowanych „combosów" przy pomocy jak największej ilości klawiszy.

MAC-owcy też skorzystają

Z zaimplementowanych w klawiaturach funkcji mogą korzystać także posiadacze MAC-ów, bowiem wszystkie funkcje MasterKeys White są kompatybilne z systemem MAC OSX.

Klawiatury MasterKeys Pro L i M White kosztują kolejno 600 i 560 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Firefox 70: więcej prywatności
23 października 2019
W nowej wersji przeglądarki pojawiły się m.in. rozbudowane raporty na temat modułów szpiegujących i ulepszone narzędzie do zarządzania...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto