A A A

Cooler Master gotów na najmocniejsze procesory HEDT

21 sierpnia 2018, 12:00
Platforma HEDT (skrót od High End Desktop) to najsilniejsze komputery osobiste na świecie. Prestiżowa rywalizacja w tym segmencie między Intelem i AMD spowodowała powstanie takich monstrów jak AMD Ryzen Threadripper 2990WX - procesor o 32 rdzeniach i 64 wątkach. Ale czym chłodzić taką konfigurację?
Cooler Master gotów na najmocniejsze procesory HEDT

Rozwiązaniem tego problemu zajęła się marka Cooler Master słynąca z produkcji zaawansowanych układów chłodzących. Przygotowany przez nich zestaw Wraith Ripper to efekt współpracy tajwańskiego producenta z AMD. Jego zadanie nie jest łatwe. Czeka go chłodzenie nawet 32-rdzeniowego Threadrippera 2990WX o TDP, bagatela, 250 W. Wraith Ripper jest imponującym układem chłodzącym, który składa się z dwóch dużych radiatorów, połączonych z podstawą chłodzenia siedmioma heat-pipe'ami. Pomiędzy radiatorami znalazł się 120-milimetrowy wentylator MasterAir Pro Servo. Zasysa on powietrze z powierzchni jednego radiatora i przepuszcza je przez gęsto użebrowaną strukturę drugiego radiatora.

Producent zadbał o to by potężny układ chłodzący nie blokował gniazd RAM i był łatwy do zainstalowania. Całość opiera się na czterech długich śrubach, co pozwala na pewną instalację. Oczywiście, z racji rozmiarów Wraith Ripper jest kompatybilny wyłącznie z podstawką TR4.

Efektywny, ale i efektowny

Cooler Master Wraith Ripper może pochwalić się także całkiem efektownym podświetleniem LED RGB. Na bokach układu chłodzącego znalazły się kolorowe paski LED, których barwę oraz sposób pracy można regulować za pomocą specjalnego programu dostępnego na stronie Cooler Master. Na szczycie Wraith Rippera znalazło się także podświetlane logo AMD Ryzen Threadripper.

Wraith Ripper będzie dostępne w sprzedaży w połowie września, a jego cena ma wynosić ok. 549 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
voxcordi
voxcordi
21 sierpnia 2018, 17:22
549 zł. za 38 dB... No koment.
Najnowsze aktualności


Spotify na iOS-a w nowym wydaniu
28 lutego 2020
Z odświeżonej apki mobilnej Spotify można korzystać w urządzeniach z systemem iOS. Jest znacznie lepsza niż poprzednia wersja.


Narasta spór rządu USA z Huawei
28 lutego 2020
Trwa konflikt na temat bezpieczeństwa cybernetycznego pomiędzy administracją rządu USA w firmą Huawei. Nie pomagają próby dyplomatycznego...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto