A A A

Copresence – przesyłanie danych pomiędzy systemami Android i iOS

11 listopada 2014, 14:00
Jak donosi Engadget – marka Google pracuje nad rozwiązaniem o nazwie Copresence mającym stanowić pomost dla danych łączący Androida i iOS-a.
Copresence – przesyłanie danych pomiędzy systemami Android i iOS

Każdy producent ma własne narzędzia służące do szybkiego i wygodnego przesyłania danych pomiędzy urządzeniami. Jest tylko jeden warunek - muszą one działać pod kontrolą tego samego systemu operacyjnego. Dlatego takie operacje są wciąż niewykonalne, jeśli jeden z użytkowników korzysta np. z Nexus 5 a drugi iPhone'a 5s.

Google chce temu zaradzić i pracuje nad rozwiązaniem, które umożliwi przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami z różnymi systemami operacyjnymi. Ponoć ma ono bazować na łączności WiFi. Będzie czymś pomiędzy Apple AirDrop a bazującym na NFC Android Beam.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto