A A A

Coraz bliżej miliarda

14 października 2020, 08:20
W Indiach uruchomiono już ponad 700 milionów szerokopasmowych łączy do internetu.
Coraz bliżej miliarda

Prawie sami bezprzewodowcy

Indie uruchomiły 700-milionowe szerokopasmowe łącze do sieci – poinformował krajowy urząd TRAI (Telecoms Regulatory Authority of India), odpowiedzialny za regulację rynku usług telekomunikacyjnych.

 

Jednak wolniej niż u nas

Termin „łącze szerokopasmowe" oznacza w Indiach kanał komunikacyjny o przepustowości większej niż 512 kb/s (czyli znacznie bardziej powolny niż w Europie czy na Dalekim Wschodzie).

Granicę 700 milionów użytkowników szerokopasmowych przekroczono w lipcu br. Osiągnęła ona na koniec miesiąca poziom 705,4 miliona. Tylko nieco ponad 20 milionów osób korzysta z łączy przewodowych. Prawie 685 milionów internautów w Indiach używa sprzętu przenośnego (smartfonów, tabletów i sprzętowych kluczy USB).

Największym operatorem usług szerokopasmowych jest Reliance Jio. Firma ta ma 400 milionów klientów, co przekłada się na 57% udziału w rynku.

Przedstawiciele TRAI poinformowali także, że w Indiach jest 1,164 miliarda abonentów usług telefonicznych (w tym 525 milionów na terenach wiejskich). Spośród tej liczby 1,144 miliarda osób ma telefony komórkowe. W lipcu br. w rekordowym dniu ze smartfonów skorzystało 955,82 miliona użytkowników.

fot. Volker Glätsch – Pixabay


Adam Wiśniewski
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto