A A A

Coraz więcej kupujemy za pomocą smartfonów

2 grudnia 2019, 10:55
Użytkownicy urządzeń mobilnych pobili rekord wydatków na promocje w Black Friday.
Coraz więcej kupujemy za pomocą smartfonów

Niemal 40% zakupów w sieci zrealizowanych w tym roku w Czarny Piątek (Black Friday) dokonano z poziomu smartfona. W zeszłym roku statystyki pokazywały, że ok. 30% korzystających z promocji zrobiło zakupy za pomocą urządzeń mobilnych. To oznacza spory skok w kierunku używania smartfona jako podręcznego komputera i wykonywania za jego pośrednictwem coraz większej liczby czynności.

Raport Adobe pokazuje też wzrost kwot wydanych w Black Friday z wykorzystaniem telefonów – w 2018 roku użytkownicy smartfonów zapłacili w ten sposób za zakupy łącznie 2,1 miliarda dolarów, w tym roku natomiast przeprowadzono transakcje opiewające na 2,9 miliarda dolarów.

Pobito również rekord dotyczący ogólnej kwoty wydanej na zakupy online. W zeszłym roku łączna suma wynosiła 6,2 miliarda dolarów, w tym roku odnotowano 7,4 miliarda dolarów poświęconych na promocje w Czarny Piątek.

 

fot. HutchRock – Pixabay

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto