A A A

Cortana zniknie z urządzeń z systemem iOS i Android

18 listopada 2019, 11:05
Usługa wirtualnej asystentki ma zostać usunięta do końca stycznia 2020 r. Cortana okazała się bez szans w starciu z Aleksą Amazona i Asystentem Google.
Cortana zniknie z urządzeń z systemem iOS i Android

Microsoft udostępnił informacje o szybkim zakończeniu wsparcia dla aplikacji Cortana w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Niemczech, Meksyku, Chinach, Hiszpanii, Indiach i Australii. Nie wiadomo, jak długo Cortana będzie działać w Stanach Zjednoczonych. Jak wyjaśnia Satya Nadella, przedstawicielka firmy, wirtualna asystentka Microsoftu nie może konkurować z Aleksą Amazona czy Asystentem Google – stąd decyzja o wygaszeniu usługi.

Cortana będzie od tej pory zintegrowana z biznesowymi narzędziami pakietu Microsoft 365 oraz z Outlookiem dla systemów iOS i Android, aby np. czytać na głos przychodzące wiadomości. Aplikacja została również usunięta z wyszukiwarki w Windows 10. W najnowszej aktualizacji 19H1 wersji testowej „dziesiątki" Cortana została ograniczona  do przycisku na pasku zadań. Ponieważ moduł ten nie był rozwijany przez specjalistów zajmujących się systemem operacyjnym Windows, zmiana ta powinna pozytywnie wpłynąć na działanie wyszukiwarki systemowej.

fot. Gerd Altmann/Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto