A A A

Cosmo Communicator to współczesny komputer PDA

29 listopada 2019, 13:10
Urządzenie skonstruowane przez firmę Cosmo Planet przypomina o czasach świetności palmtopów.
Cosmo Communicator to współczesny komputer PDA

Cosmo Comunicator, wyprodukowany dzięki udanej zbiórce crowdfundingowej, trafił wreszcie do szerszej publiczności. Cztery tysiące osób wpłaciły w sumie dwa miliony dolarów – za te pieniądze Planet Computer skonstruował urządzenie będące hybrydą smartfona i przenośnego komputerka, inspirowane popularnymi w latach 90. palmtopami.

Nie jest to pierwsza próba powrotu do pomysłu kieszonkowych komputerów, podjęta przez tę firmę. Poprzedni model, zbudowany w 2017 r., był jednak mocno krytykowany z powodu słabej jakości transmisji danych oraz aparatu wyposażonego w matrycę 5 Mpix. Potencjalnych nabywców odstraszyła też cena gadżetu.

W nowym Cosmo udało się poprawić wady, jakie miał poprzednik, w tym m.in. rozdzielczość matrycy, która wynosi obecnie 24 Mpix. Komputerek został też wyposażony w dwa ekrany dotykowe. Co prawda, w tym roku pojawiły się już składane modele Galaxy Fold i Motorola Razr, jednak Cosmo wydaje się mieć większe możliwości – w przyszłości ma obsługiwać system Linuksa.

W obudowie znajdziemy procesor Mediatek P70, 6 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci wewnętrznej; jest tu także gniazdo minijack oraz slot na karty microSD. Sprzęt wyposażono w akumulator o pojemności 4220 mAh. Komputerek obsługuje NFC, Bluetootha i ma dwa porty USB-C. Został też wyposażony w podświetlaną klawiaturę Qwerty.

Można go kupić za 800 dolarów (ok. 3150 zł).

fot. Computer Planet

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto