A A A

Cosmo Communicator to współczesny komputer PDA

29 listopada 2019, 13:10
Urządzenie skonstruowane przez firmę Cosmo Planet przypomina o czasach świetności palmtopów.
Cosmo Communicator to współczesny komputer PDA

Cosmo Comunicator, wyprodukowany dzięki udanej zbiórce crowdfundingowej, trafił wreszcie do szerszej publiczności. Cztery tysiące osób wpłaciły w sumie dwa miliony dolarów – za te pieniądze Planet Computer skonstruował urządzenie będące hybrydą smartfona i przenośnego komputerka, inspirowane popularnymi w latach 90. palmtopami.

Nie jest to pierwsza próba powrotu do pomysłu kieszonkowych komputerów, podjęta przez tę firmę. Poprzedni model, zbudowany w 2017 r., był jednak mocno krytykowany z powodu słabej jakości transmisji danych oraz aparatu wyposażonego w matrycę 5 Mpix. Potencjalnych nabywców odstraszyła też cena gadżetu.

W nowym Cosmo udało się poprawić wady, jakie miał poprzednik, w tym m.in. rozdzielczość matrycy, która wynosi obecnie 24 Mpix. Komputerek został też wyposażony w dwa ekrany dotykowe. Co prawda, w tym roku pojawiły się już składane modele Galaxy Fold i Motorola Razr, jednak Cosmo wydaje się mieć większe możliwości – w przyszłości ma obsługiwać system Linuksa.

W obudowie znajdziemy procesor Mediatek P70, 6 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci wewnętrznej; jest tu także gniazdo minijack oraz slot na karty microSD. Sprzęt wyposażono w akumulator o pojemności 4220 mAh. Komputerek obsługuje NFC, Bluetootha i ma dwa porty USB-C. Został też wyposażony w podświetlaną klawiaturę Qwerty.

Można go kupić za 800 dolarów (ok. 3150 zł).

fot. Computer Planet

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Instagramowicze nabrali się na Bali
19 lutego 2020
Użytkowniczka Instagrama nabrała swoich followersów. Sesja zdjęciowa, którą opublikowała, wyglądała jak robiona na Bali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto