A A A

Cove – muzyka na zdrowie

29 kwietnia 2020, 18:10
Emocje to ważny element życia, warto więc chwytać się każdej metody, która ułatwi ich zrozumienie. Na przykład muzycznej aplikacji.
Cove – muzyka na zdrowie

Muzyczny dziennik wrażeń

Cove to aplikacja na urządzenia z systemem iOS. W ogólnym ujęciu jest to dziennik pomagający użytkownikowi monitorować swoje emocje i odnotowywać zdarzenia. Od typowych aplikacji z tej dziedziny różni się jednak ciekawym wykorzystaniem muzyki.

Jak wiadomo, muzyka ma wpływ na nasz nastrój, może też przyczyniać się do jego zmiany. Za pomocą muzyki można prowadzić tortury albo kogoś w sobie rozkochać. Twórcy aplikacji Cove dobrze o tym wiedzą – ich program umożliwia nie tylko standardowe wypełnianie pól opisami swoich przeżyć, ale też dołączenie do nich muzyki.

 

Stwórz nastrój

Wszystkie wpisy do dziennika nazwanego Cove rozpoczynają się od wybrania adekwatnego do naszego nastroju podkładu muzycznego: energetycznych rytmów, lirycznych dźwięków czy wesołych nut na poprawę humoru. Użytkownik już na wstępie otrzymuje więc dodatkową opcję wykorzystania dziennika.

Podkład muzyczny do wpisu tworzy się w kilku krokach. Najpierw należy ustawić klucz kompozycji, przesuwając palcem w górę i w dół po grafice plaży. Następnie trzeba określić melodię. W tym celu na piasku zostawiamy ślady, a pokrywająca je fala wody wygeneruje muzykę. Może być ona wygrywana przez 9 różnych instrumentów. Na ostatnim etapie tworzenia podkładu musimy dobrać brzmienia. W aplikacji dostępnych jest 8 różnych odgłosów. Tak jak w przypadku dźwięków brzmienia też sytuujemy na piasku. Są one zobrazowane jako kamyczki.

 

Zapisz emocje

Po przygotowaniu melodii przychodzi czas na zapisanie w dzienniku przeżyć. Wybieramy tytuł i uzupełniamy notatkę. Dodatkowo w aplikacji jest chmura tagów, które określają różne emocje. Jeśli nie czujemy się na siłach, by samodzielnie opisywać przemyślenia, wystarczy do podkładu dodać kilka nazw towarzyszących nam odczuć, wybranych właśnie z tej chmury. Można także po prostu uzupełnić nimi wpis.

A jeśli zupełnie nie mamy weny lub chęci, wpisem może być wyłącznie skomponowana muzyczka. Aplikacja pozwala też dodawać zdjęcia i lokalizację do wpisów.

 

Inne wykorzystanie Cove

Twórcy apki podpowiadają, że ma ona zastosowanie nie tylko jako prosty dziennik muzyczny. Według nich z platformy warto korzystać także w ramach autoterapii, notować wykonywane ćwiczenia, używać jej do monitorowania postępów w osiąganiu postawionych sobie celów albo po prostu stosować ją jako program do tworzenia muzyki.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie jej twórców oraz w AppStore. Tam też można pobrać Cove.

fot. Cove


Paula Jeziorska
Tagi: iOS, aplikacje
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nowe funkcje Teams
9 lipca 2020
Użytkownicy wkrótce będą mogli skorzystać z wielu udoskonaleń platformy komunikacyjnej.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto