A A A

Creative Senz3D - nowa era kamer internetowych

10 marca 2014, 13:40
Na polskim rynku pojawiła się kamera internetowa Creative Senz3D. To innowacyjne rozwiązanie rozpoznające głębię obrazu oraz gesty.
Creative Senz3D - nowa era kamer internetowych

Era tradycyjnych komputerów PC powoli dobiega końca. Przyszłość należy do systemów reagujących na gesty, ruchy gałek ocznych, a także rozpoznających mowę. W tym kierunku będą ewoluować również nowoczesne akcesoria. Jednym z takich pionierskich rozwiązań jest kamera Creative Senz3D o rozdzielczości HD 720p. Urządzenie wyznacza najnowsze trendy w komunikacji wideo oraz multimedialnej rozrywce, oferując funkcje do tej pory niedostępne w popularnych kamerach internetowych. Rozpoznawanie głębi oraz gestów czy trójwymiarowa identyfikacja twarzy otwierają nowe możliwości w zakresie interakcji z komputerem, znane doskonale chociażby z technologii Kinect. Mocną stroną kamery jest także jakość dźwięku. Creative Senz3D ma dwukanałowy mikrofon z redukcją odgłosów otoczenia. Współpracuje on z aplikacją Nuance Dragon Assistant 1.5, umożliwiającą prowadzenie dialogu z urządzeniami wyposażonymi w układy Intela. Użytkownik za pomocą głosu może uruchamiać odtwarzanie muzyki, wyszukiwać treści czy sprawdzać wpisy w kalendarzu.

Producent dołączył do kamery oprogramowanie PersonifyzChat, przeznaczone do prowadzanie wirtualnych spotkań oraz pakiet gier wykorzystujących technologię zaawansowanych gestów. Aplikacja do komunikacji wideo jest kompatybilna ze Skype'm. Creative przygotował dla użytkowników najpopularniejszego na świecie komunikatora specjalną wtyczkę Personify for Skype. Oprogramowanie pozwala m.in. na zmianę tła podczas rozmowy online. To przydatne rozwiązanie, kiedy np. osoba pracująca w domu łączy się ze swoim szefem i chce ukryć bałagan w pokoju. Poza zastosowaniem różnego rodzaju teł, istnieje możliwość ich całkowitego usunięcia, a na ekranie pojawi się jedynie sylwetka rozmówcy.

- Creative Senz3D to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Kamera sprawdzi się zarówno podczas zabawy, jak i w zastosowaniach biznesowych. Nowa technologia umożliwia bezpośrednią interakcję, usprawniając kooperację pomiędzy personelem czy kontrahentami. Natomiast w wolnych chwilach umili czas, dzięki pasjonującym grom, opartym na technologii rozpoznawania gestów - mówi Rafał Herman, dyrektor handlowy Creative w Polsce

Cena Creative Senz3D wynosi 699PLN

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto