A A A

Creative Sound Blaster Audigy Rx – karta dla miłośników dźwięku

24 kwietnia 2016, 10:00
Karta Sound Blaster Audigy Rx firmy Creative to propozycja adresowana specjalnie dla koneserów. Zaawansowane parametry oraz zestaw oprogramowania zapewniają wysoką jakość dźwięku, dostosowaną do indywidualnych potrzeb słuchacza.
Creative Sound Blaster Audigy Rx – karta dla miłośników dźwięku

Podstawowy układ dźwiękowy wbudowany w płytę główną komputera zaspokaja potrzeby wielu użytkowników. Niemniej są też osoby poszukujące bardziej wysublimowanych rozwiązań. Creative z myślą o tej grupie opracował układ Sound Blaster Audigy Rx, pozwalający uzyskać dźwięk przestrzenny o kinowej jakości w maksymalnej konfiguracji 7.1. Karta cechuje się współczynnikiem sygnału do szumu na poziomie 106dB i jest montowana wewnątrz komputera za pośrednictwem złącza PCI-Express. Producent zastosował wzmacniacz słuchawkowy o impedancji do 600 Ω, co pozwala na współpracę nawet z wysokiej klasy słuchawkami studyjnymi. Z kolei tryb Stereo Direct umożliwia obsługę 24 bitowego dźwięku, oferującego prawie 17 milionów poziomów. Warto podkreślić, że uzyskanie najwyższej klasy efektów dźwiękowych nie obciąża procesora komputera. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu układu Creative E-MU. Kolejnym wyróżnikiem karty są dwa wejścia mikrofonowe.

Warto wspomnieć także o dołączonym oprogramowaniu, które oferuje kilka interesujących funkcjonalności. Dla przykładu Creative Multi Speaker Surround rozdziela dźwięk stereo na głośniki systemu wielokanałowego, zaś Mic Monitoring i Stereo Miting okażą się nieodzowne podczas nagrywania. Aplikacja EAX Studio umożliwia dodawanie efektów do muzyki, filmu lub zmianę tonacji muzyki w celu dopasowania do głosu.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto