A A A

Creative Sound Blaster X7 + kolumny E-MU - zestaw dla graczy i miłośników dźwięku

27 maja 2016, 10:00
Marka Creative zaprezentowała funkcjonalny system o wysokiej rozdzielczości dźwięku (HRA). Zestaw służy jako zewnętrzna karta dźwiękowa, która ma wbudowany potężny wzmacniacz słuchawkowy oraz stereofoniczny dla kolumn.
Creative Sound Blaster X7 + kolumny E-MU - zestaw dla graczy i miłośników dźwięku

Sound Blaster X7 jest wszechstronną biurkową integrą. Ma ogromną liczbę funkcji, w tym wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy, stereofoniczny oraz konwerter c/a. Ma też wbudowaną technologię łączności międzyplatformowej oraz inteligentnej poprawy jakości dźwięku. Sound Blaster X7 z wbudowanym potężnym wzmacniaczem o mocy 100 W. zapewnia wysokiej jakości dźwięk. DAC z odstępem sygnału od szumu na poziomie 127 dB znakomicie radzi sobie z każdym materiałem muzycznym, nawet tym o rozdzielczości 192 kHz.

W zestawie użyto wyselekcjonowanych komponentów w tym m. in. kondensatory Nichicon Fine Gold. W pełni konfigurowalny Sound Blaster X7 umożliwia wymianę wzmacniaczy operacyjnych, dzięki czemu w dużym stopniu można dostosować brzmienie do własnych potrzeb.

Sound Blaster X7 umieszczono w stylowej, kompaktowej, trapezoidalnej obudowie, umożliwiającej wykorzystanie praktycznie każdego urządzenia w roli transportu sygnału, nawet konsoli PlayStation 4 czy Xbox One. Potężny, przestrzenny dźwięk bez najmniejszych problemów pozwala przenieść się do świata gier.

Wydajny wzmacniacz cyfrowy to pracujący w klasie D układ TPA3116D2 o mocy 100 W (2 x 50 W przy 4Ω). Umożliwia podłączenie podstawkowych lub wolnostojących kolumn pasywnych. Sound Blaster X7 wyposażony jest w przełącznik impedancji (zakres od 4Ω do 8Ω). Produkt ma zaimplementowaną technologię Bluetooth 4.1, zgodną z kodekami aptX o niskiej latencji. Połączenie bluetooth oraz NFC zezwala na ręczne bezprzewodowe parowanie/ łączenie dwóch urządzeń. Funkcja NFC pozwala również na parowanie/ łączenie urządzeń, takich jak tablet czy smartfon, poprzez ich zbliżenie/ dotknięcie do siebie, tzw. "one touch wireless pairing". Zapewni także na ustalenie dwóch połączeń równolegle.

Na przednim panelu Sound Blastera X7 znajdują się dwa specjalne mikrofony, które gwarantują wysoką jakość nagrywanego dźwięku. Technologia CrystalVoice wykorzystuje innowacyjne algorytmy stworzone specjalnie w celu zapewnienia krystalicznej czystości głosu w grach wieloosobowych, internetowych czatach oraz konferencjach wideo. Do urządzenia Sound Blaster X7 dołączone jest inteligentne oprogramowanie umożliwiające sterowanie z poziomu komputera PC, laptopa, tabletu czy smartfona.

Creative Sound Blaster X7 to świetny towarzysz głośników pasywnych EMU XM7 o mocy 120W. Posiadają one 1-dno calowy głośnik z jedwabną kopułką wysokotonową, drewnianą obudowę, 5-cio calowy głośnik niskotonowy oraz pięciocalowy głośnik wysokotonowy z przewymiarowaną strukturą magnetyczną i ekranowaniem pozwalającym uzyskać wyjątkowo mocne basy. W tylnej części wnętrza E-MU XM7 znajduje się Port Tube, który zwiększa wydajność zestawu głośnikowego w zakresie niskich częstotliwości granicznych, w porównaniu do pozostałych głośników w swojej klasie. Połączenie rcA obsługuje wejścia poziomu liniowego (line-level input) z zestawów Hi-Fi. Łączność toslink umożliwia odczyt cyfrowych danych dźwięku, w tym sygnał Dolby Digital 5.1 z odtwarzaczy płyt DVD i konsol do gier. Uzyskamy również szybką łączność poprzez usb 2.0, która wspiera dźwięki z urządzeń Android i iOS.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto