A A A

Creative Sound BlasterX G5 – karta dźwiękowa dla graczy

9 kwietnia 2016, 14:00
Marka Creative zaprezentowała zewnętrzną, przenośną kartę dźwiękową dla graczy Sound BlasterX G5. Urządzenie obsługuje dźwięk w jakości HD w standardzie 7.1.
Creative Sound BlasterX G5 – karta dźwiękowa dla graczy

Innowacyjne rozwiązania, mocne parametry

Karta należy do rodziny Sound BlasterX Gaming Series i obsługuje dźwięk w jakości HD w standardzie 7.1. Jej integralny element stanowi wzmacniacz słuchawkowy, pozwalający podłączyć słuchawki o impedancji 600 Ω. Sound BlasterX G5 posiada wysokiej klasy wielordzeniowy procesor SB-Axx1. Gracz może zatem delektować się najwyższą klasą dźwięku, w tym również 3D. Karta zdaje egzamin podczas miksowania dźwięku wielokanałowego oraz w standardzie 7.1, co pozwala uzyskać realistyczne brzmienie w słuchawkach.

Sound BlasterX G5 wykorzystuje przetwornik gwarantujący stosunek sygnału do szumu na poziomie 120 dB. Powyższy współczynnik umożliwia obsługę 24 bitowego dźwięku, oferującego prawie 17 milionów poziomów. Co to oznacza w praktyce? Układ Creative rozróżnia brzmienia o niemal identycznych wartościach, co sprawia, że dźwięki nigdy nie zlewają się ze sobą.

Profile do usług

Producent wraz z kartą dostarcza oprogramowanie BlasterX Acoustic Engine Pro, otwierające szerokie możliwości w zakresie konfiguracji i dostosowania profili audio do poszczególnych gatunków gier. Z kolei poręczny, podświetlany potencjometr pozwala sterować głośnością w czasie wirtualnych potyczek.

Sound BlasterX G5 wyposażono w standardowe porty wejścia i wyjścia powszechnie występujące we współczesnych produktach audio. Karta posiada też wejścia i wyjścia line-in, optyczne oraz umieszczony na tylnym panelu port USB, do którego można podłączyć klawiaturę lub mysz.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Goliat
19 października 2016, 23:26
Rewelacyjna karta. Szczerze polecam, kazdy gracz moim zdaniem będzie zadowolony. Swoje kosztuje, ale warto. W grach słychać wszystkie smaczki o jakich można zamarzyć ;) do tego dobre wykonanie i perfekcyjne sterowniki - jak dla mnie mobilność też zdecydowanie na plus. Teraz granie na lapku tu czysta przyjemność ;)
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto