A A A

Creative Vado HD - kieszonkowa kamera wysokiej rozdzielczości

13 stycznia 2009, 09:58
Opracowana przez firmę Creative kieszonkowa kamera wideo Vado HD trafiła na rynek europejski. To niewielkie urządzenie rejestruje obraz w pełnej rozdzielczości HD i umożliwia przesyłanie zarejestrowanych klipów bez strat jakości poprzez złącze HDMI.
Creative Vado HD - kieszonkowa kamera wysokiej rozdzielczości

Vado HD to kieszonkowa kamera wideo ze złączem i przewodem HDMI w zestawie. Urządzenie wysyła obraz w wysokiej rozdzielczości (do 1080i) na ekran telewizora HDTV (rejestrowana przez urządzenie rozdzielczość obrazu to HD 720p). Wbudowana w Vado HD pamięć flash ma pojemność 8 GB, co wg producenta ma wystarczyć na 2 godziny nagrania w wysokiej rozdzielczości.

Wyjmowany akumulator zapewnia do dwóch godzin nagrywania i odtwarzania, a dodatkowe akumulatory można kupić osobno. Oprócz złącza HDMI urządzenie wyposażono także w złącze USB, co ułatwia przegranie zgromadzonego w pamięci kamery nagrania na komputer. Ponadto wbudowane w kamerę oprogramowanie Vado Central pokazuje miniatury nagrań wideo i pozwala je przeglądać oraz przesyłać do komputera PC. Oprogramowanie umożliwia również łatwe przesyłanie nagrań do serwisu YouTube lub Box.net. Bezpłatne oprogramowanie Muvee, stanowiące składnik Vado Central, pozwala tworzyć i edytować własne produkcje wideo.

Charakterystyka kamery Creative Vado HD:

  • Nagrywanie w rozdzielczości HD 720p
  • W zestawie przewód HDMI; Złącze HDMI umożliwia wyświetlanie obrazu 1080i na ekranie telewizora HDTV
  • Wbudowany dwucalowy, kolorowy ekran LCD
  • Wyjmowany akumulator
  • Szklany, precyzyjny obiektyw
  • Wbudowany przewód USB do łączenia z komputerem PC
  • Wbudowane oprogramowanie Vado Central do wysyłania filmów do YouTube i Box.net, plus oprogramowanie Muvee do montażu i obróbki wideo oraz wykonywania fotosów.

Wraz z urządzeniem w ofercie handlowej Creative pojawią się także akcesoria do kamery Vado HD, takie jak: ochronne etui, dodatkowy akumulator (do dwóch godzin nagrywania lub odtwarzania), zasilacz z ładowarką oraz etui do nagrywania filmów podwodnych.

Kamera Creative Vado HD Pocket Video Cam dostępna będzie na rynku polskim w lutym w cenie 599 zł. W zestawie z Vado HD znajduje się przewód HDMI, gumowe etui i przewód USB.

Źródło: Informacja prasowa


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto