A A A

Ćwierkaj akustycznie

18 czerwca 2020, 08:00
Twitter testuje nową funkcję, dzięki której będzie można nagrywać komunikaty głosowe.
Ćwierkaj akustycznie

Użytkownicy Twittera będą mogli publikować krótkie nagrania audio.

Informację o tweetach głosowych (voice Tweets) zamieścili w blogu Twittera Maya Patterson (projektantka produktu) i Rémy Bourgoin – starszy inżynier ds. oprogramowania.

 

Tekst to za mało

„Czasami okazuje się, że 280 znaków nie wystarcza, a pewne subtelności mowy giną po przełożeniu na zwykły tekst. Od dzisiaj rozpoczynamy więc testowanie nowej funkcji, która doda bardziej ludzki element do sposobu korzystania z Twittera – twój własny głos" – piszą Patterson i Bourgoin.

Twittowanie głosowe nie różni się od zamieszczania komunikatów tekstowych. Aby nagrać ćwierkniecie audio, należy użyć nowej ikony, na której widnieje symbol fali dźwiękowej. Twitty nowego typu mogą trwać maksymalnie 140 sekund; jeżeli okażą się dłuższe, zostaną automatycznie podzielone na części.

Funkcja nagrywania komunikatów głosowych jest obecnie testowana na niewielkiej grupie osób korzystających ze smartfonów z systemem iOS.

fot. Twitter


Adam Wiśniewski
Tagi: Twitter
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto