A A A

Cyberataki w Nowej Zelandii

9 września 2021, 12:00
Poczta Nowej Zelandii oraz wiele innych instytucji finansowych padły ofiarą ataku hakerskiego.
Cyberataki w Nowej Zelandii

Trzeci raz w roku

Atak typu DDoS (Distributed Denial of Service), polegający uniemożliwieniu działania usług i systemów komputerowych na skutek zajęcia wszystkich zasobów, skierowany był przeciwko wielu organizacjom w Nowej Zelandii.

„Monitorujemy sytuację i współpracujemy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami" – komunikat takiej treści pojawił się na stronie CERT (Computer Emergency Response Team).

Jedną z ofiar został nowozelandzki oddział Australia and New Zealand Banking Group (ANZ), który w poście na Facebooku napisał: „Nasz zespół techniczny ciężko pracuje, aby usunąć awarię; przepraszamy za wszelkie niedogodności, które może to spowodować".

Awarię zgłaszali również klienci Kiwibanku – niewielkiego pożyczkodawcy należącego do nowozelandzkiej poczty.

Ostatni atak jest kolejnym poważnym naruszeniem systemów bezpieczeństwa ważnych instytucji w Nowej Zelandii po styczniowych próbach unieruchomienia banku centralnego i giełdy krajowej oraz sieci szpitali w maju bieżącego roku.

fot. Pixabay


Sebastian Nanasik
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto