A A A

Cyberprzestępcy wykorzystują lukę w Real Playerze

22 października 2007, 23:30
Cyberprzestępcy wykorzystują lukę w Real Playerze

Cyberprzestępcy wykorzystują nową, niezałataną jeszcze lukę w aplikacji Real Player – podała firma Symantec. Poinformowała ona, iż do tej pory zanotowano około 50 infekcji, a atak jest możliwy na kilku stronach internetowych.

Luka związana jest z wywoływaniem przez składnik odtwarzacza Real Player kontrolek ActiveX. Dotyczy więc wyłącznie przeglądarki Internet Explorer. Aby zostać zarażonym, wystarczy odwiedzić specjalnie spreparowaną stronę WWW, na której umieszczono złośliwy javascript, wykorzystujący lukę w celu instalacji na komputerze ofiary trojana. Ten z kolei pobiera kolejną porcję złośliwego oprogramowania, które obniża poziom bezpieczeństwa Internet Explorera, ułatwiając przeprowadzanie następnych ataków.

Źródło: Hacking.pl


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto