A A A

Cyfrowe juany na olimpiadzie

14 stycznia 2022, 13:00
Chiny będą promować e-juana na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Cyfrowe juany na olimpiadzie

Zimowy e-CNY

Podczas zbliżającej się zimowej olimpiady chińskie władze zamierzają promować cyfrowego juana (e-CNY). W Wiosce Olimpijskiej zawodnicy i widzowie będą mogli płacić tylko juanami w gotówce, kartami VISA i właśnie e-juanami. Cyfrowa waluta będzie obsługiwana przez mobilne aplikacje lub karty płatnicze. Być może sportowcy i trenerzy zostaną wyposażeni w opaski na rękę służące do zbliżeniowych płatności za pomocą e-CNY.

Wszystkie placówki usługowe i handlowe w wiosce mają zostać przystosowane do akceptowania e-CNY. Również na dworcach w pobliżu miejsc, gdzie będą rywalizować sportowcy, znajdą się sklepy, w których będzie można płacić cyfrowymi juanami.

Ludowy Bank Chin testuje e-juana od 2020 roku. Pozytywne wyniki prób przekonały chińskie władze do zaoferowania waluty uczestnikom i publiczności zimowych igrzysk olimpijskich. Dla rządu Państwa Środka będzie to okazja do przetestowania popularności e-CNY wśród zagranicznych sportowców i kibiców. Podczas olimpiady będą oni mogli wymieniać swoje waluty na elektroniczne juany w specjalnych maszynach.

fot. TheDigitalArtist – Pixabay


Piotr Bogucki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto