A A A

Czarny AMD

28 września 2007, 12:47
Czarny AMD

Firma AMD zaprezentowała procesor Athlon 64 X2 5000+ w wersji Black Edition. To już druga jednostka centralna wyprodukowana w "czarnej" serii. Wcześniej do sklepów trafił Athlon 64 X2 6400+ taktowany zegarem 3,2 GHz.
Jednak, podczas gdy wcześniejszą konstrukcję można było uznać za w pewnym stopniu innowacyjną, gdyż w ofercie AMD nie było do tej pory procesora o takim zegarze, to nowy Athlon 5000+ w wersji Black nie różni się zbytnio od wersji standardowej 5000+. Procesor ma takie samo taktowanie – 2,6 GHz i pamięć – 1 MB L2 cache. Potrzebuje do pracy także takiej samej ilości energii – 65 W. Jedyna różnica to odblokowany mnożnik, niebagatelny argument za zakupem tego CPU dla wszystkich overclockerów.

Nowy procesor pojawi się w sprzedaży na początku października, AMD ustaliło hurtową cenę na 136 dolarów amerykańskich. Oznacza to, że w polskich sklepach nowe CPU może kosztować nawet 600 – 700 zł. Zwykła wersja Athlona 64 X2 5000+ kosztuje około 450 zł.

AMD

Źródło: DailyTech

Maciej Płochocki PCF
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zmiany w mailingu YouTube'a
8 sierpnia 2020
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.


Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto