A A A

Czeski netbook wcale nieśmieszny

17 września 2008, 10:27
Czeski netbook wcale nieśmieszny

Czeska firma Eltrinex skonstruowała własny model netbooka, który w odróżnieniu od wielu modeli konkurencji nie jest oparty na mobilnym procesorze Intela – Atomie.

Mimo to nasi południowi sąsiedzi opracowali urządzenie, które parametrami nie ustępuje netbookom z procesorem Atom, a pod niektórymi względami nawet je przewyższa. Komputer o stosunkowo mało wyszukanej nazwie Eltrinex MobilePC wyposażono w procesor firmy VIA, model C7-M taktowany zegarem 1,6 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Czeski netbook wyróżnia się rozmiarem dysku – zastosowano w nim model o pojemności 320 GB, co czyni MobilePC najbardziej pojemnym komputerem w klasie netbooków. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Windows XP, którego interfejs wyświetlany jest na 10,2-calowym ekranie LCD.

W zestawie razem z netbookiem oferowany jest zewnętrzny napęd optyczny DVD-RW, podłączany do jednego z dwóch portów USB. Zatem w przypadku korzystania z napędu optycznego do dyspozycji użytkownika pozostaje tylko jeden port USB. To jednak niejedyny interfejs wymiany danych, w jaki wyposażono MobilePC. Netbook może łączyć się ze światem za pośrednictwem sieci bezprzewodowych WiFi pracujących w standardzie 802.11 a/b/g, a także poprzez bezprzewodowy interfejs Bluetooth lub klasyczną kablową sieć Ethernet – odpowiednie gniazdko typu RJ-45 umieszczono w obudowie urządzenia. Oprócz tego w tym niewielkim urządzeniu udało się upakować wieloformatowy czytnik kart pamięci flash oraz gniazdo analogowe VGA umożliwiające podłączenie do netbooka dodatkowego monitora. Całość zasilana jest akumulatorem o pojemności 2200 mAh, niestety producent nie podał szacowanego czasu pracy na zasilaniu bateryjnym.

Ten ważący mniej niż 1,2 kg netbook firma wyceniła na równowartość 700 dolarów.

Źródło: Electronista


Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto