A A A

Czeski netbook wcale nieśmieszny

17 września 2008, 10:27
Czeski netbook wcale nieśmieszny

Czeska firma Eltrinex skonstruowała własny model netbooka, który w odróżnieniu od wielu modeli konkurencji nie jest oparty na mobilnym procesorze Intela – Atomie.

Mimo to nasi południowi sąsiedzi opracowali urządzenie, które parametrami nie ustępuje netbookom z procesorem Atom, a pod niektórymi względami nawet je przewyższa. Komputer o stosunkowo mało wyszukanej nazwie Eltrinex MobilePC wyposażono w procesor firmy VIA, model C7-M taktowany zegarem 1,6 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Czeski netbook wyróżnia się rozmiarem dysku – zastosowano w nim model o pojemności 320 GB, co czyni MobilePC najbardziej pojemnym komputerem w klasie netbooków. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Windows XP, którego interfejs wyświetlany jest na 10,2-calowym ekranie LCD.

W zestawie razem z netbookiem oferowany jest zewnętrzny napęd optyczny DVD-RW, podłączany do jednego z dwóch portów USB. Zatem w przypadku korzystania z napędu optycznego do dyspozycji użytkownika pozostaje tylko jeden port USB. To jednak niejedyny interfejs wymiany danych, w jaki wyposażono MobilePC. Netbook może łączyć się ze światem za pośrednictwem sieci bezprzewodowych WiFi pracujących w standardzie 802.11 a/b/g, a także poprzez bezprzewodowy interfejs Bluetooth lub klasyczną kablową sieć Ethernet – odpowiednie gniazdko typu RJ-45 umieszczono w obudowie urządzenia. Oprócz tego w tym niewielkim urządzeniu udało się upakować wieloformatowy czytnik kart pamięci flash oraz gniazdo analogowe VGA umożliwiające podłączenie do netbooka dodatkowego monitora. Całość zasilana jest akumulatorem o pojemności 2200 mAh, niestety producent nie podał szacowanego czasu pracy na zasilaniu bateryjnym.

Ten ważący mniej niż 1,2 kg netbook firma wyceniła na równowartość 700 dolarów.

Źródło: Electronista


Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Indie zakazały aplikacji TikTok
21 kwietnia 2019
Indyjski rząd nakazał Apple oraz Google zbanować aplikację TikTok w swoich sklepach z aplikacjami. Powód? Wykorzystywanie jej przez dzieci i...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto