A A A

Czy Lenovo przegoni Della?

15 września 2011, 10:52
Czy Lenovo przegoni Della?

Prezes Zarządu firmy Lenovo, Liu Chuanzhi, oświadczył dziś, że spodziewa się wyprzedzić do końca roku firmę Dell pod względem sprzedaży komputerów PC na świecie i zająć w tej klasyfikacji drugie miejsce.

Na podstawie wewnętrznych wskaźników firmy oraz z uwagi na wyjątkowo dynamiczny wzrost rynkowy w Lenovo panuje pełne przekonanie, że firma zdoła przewyższyć poziom rynku, prześcignąć konkurencję i wkrótce zostać drugim pod względem udziału w rynku producentem komputerów PC na świecie.

Firma Lenovo poinformowała niedawno o imponujących wynikach z pierwszego kwartału (17 sierpnia 2011). Jest to najszybciej rozwijający się duży producent komputerów PC już od siedmiu kwartałów z rzędu. W pierwszym kwartale firma Lenovo pobiła rekord pod względem zarówno udziału w rynku (12,2%), jak i sprzedaży jednostkowej (ponad 10 milionów) na całym świecie. Firma zajęła 3. miejsce pod względem udziału w światowym rynku komputerów PC i kontynuuje szybkie wzrosty.

Dyrektor naczelny Lenovo Yuanqing Yang powiedział: „Lenovo rozwija się niezwykle dynamicznie. Nie tylko przekraczamy poziom wzrostu rynku, ale też znacznie prześcigamy konkurencję. Dzięki szybkiemu wzrostowi, a także pomyślnemu założeniu spółki joint venture z firmą NEC w Japonii oraz przejęciu firmy Medion w Niemczech jesteśmy w pełni przekonani, że zajmiemy w tym roku 2. miejsce pod względem sprzedaży komputerów PC na świecie. Komputery PC są nadal bardzo ważnym obszarem naszej działalności. Choć inwestujemy w nowe obszary, takie jak tablety i mobilny Internet, uważamy, że komputery PC stwarzają duże możliwości na całym świecie. Nasze zaangażowanie w segmencie PC ma charakter długoterminowy i oczekujemy, że będzie on nadal stymulować rentowny, trwały wzrost firmy Lenovo w skali globalnej”.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto