A A A

Czy OS X i iOS się połączą?

30 stycznia 2014, 07:56
Czy OS X i iOS się połączą?

O spekulacjach dotyczących możliwej integracji systemu dla komputerów Mac z iOS można było usłyszeć już od jakiegoś czasu. Jak się okazuje – oba systemy prawdopodobnie nigdy się nie połączą.

Upodabnianie się do iOS czujni obserwatorzy zauważyli już przy okazji OS X Lion, choć jeszcze wyraźniej jest to dostrzegalne w najnowszej odsłonie OS X, czyli Mavericks. Użytkownicy zaczęli zastanawiać się - kiedy OS X dla komputerów spotka się z mobilnym iOS-em? Według najnowszych informacji: nigdy.

Craig Federighi i Phil Schiller rozwiali wątpliwości w wywiadzie udzielonym magazynowi Macworld. Craig Federighi wyjaśnił, że stosunkowo łatwo jest zaimplementować ekran dotykowy do komputera, ale według Apple nie jest to dobry pomysł. Interfejsy obu systemów różnią się dlatego, że podstawowy sposób interakcji użytkownika z urządzeniem jest inny.

Schiller dodał, że próba połączenia OS X z iOS-em byłaby marnotrawstwem energii. Wszelkie zmiany wprowadzane w OS X przez giganta z Cupertino mają na celu ułatwienie przejścia użytkowników iOS na komputery Mac.

Jeżeli firma Apple pozostanie wierna swoim postanowieniom, to jednego systemu operacyjnego dla dwóch klas urządzeń, nie doświadczymy nigdy.


Marcin Powęska
marcin.poweska@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Jak działa ładowanie SuperVOOC?
23 marca 2019
Chiński potentat rynku smartfonów, OPPO, na przykładzie modelu RX17 Pro tłumaczy, jak działa ładowanie SuperVOOC. Ta technologia...


Opera 51 na Androida z darmowym VPN
22 marca 2019
Opera wydała nową aktualizację dla swojej mobilnej przeglądarki na Androida. Po dłuższej nieobecności do aplikacji wrócił darmowy VPN.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto