A A A

Czy antywirusy dla Androida to wielka "ściema"?

21 marca 2019, 12:40
irma AV-Comparatives przetestowała 250 aplikacji antywirusowych na Androida - okazuje się, że zaledwie jedna trzeci z nich, czyli 80 spełniło odpowiednie standardy bezpieczeństwa. 80 programów skutecznie wykryło zagrożenia dostępne na smartfony na przestrzeni 2018 roku.
Czy antywirusy dla Androida to wielka

Co ciekawe, w niektórych przypadkach aplikacje, które mają odpowiadać za bezpieczeństwo użytkownika nie wykonują nawet żadnej operacji mającej na celu znalezienie zagrożenia. A

Aplikacje antywirusowe od 32 różnych dostawców zniknęły ze Sklepu Play w przeciągu ostatniego kwartału.

Jedna trzecia działających aplikacji z 250 dostępnych pokazuje tylko i wyłącznie skalę, z jaką musi mierzyć się Google w przypadku filtrowania treści pochodzących ze Sklepu Play.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
27 marca 2019, 12:14
@dawidsab: Niezależnie od rozwoju technologii, człowiek nie jest zwolniony z myślenia i zdrowego rozsądku. Nadal masz myśleć co robisz, nawet podczas obsługi Twoich smart urządzeń musisz myśleć. To nie tak, że wszystko działa samo od tak bez ingerencji człowieka.
pieterman09
pieterman09
26 marca 2019, 19:01
tak , antywirusy na androida są nie skuteczne z prostego powodu ... żeby były musiały by mieć dostęp do uprawnień ROOTa , a jaki odsetek użytkowników ma zrootowane smartfony ? no właśnie ... tym bardziej , że jak już ktoś rootuje andka to raczej jest to ogarnięta osoba która antywirusa nie potrzebuje . Bo jednak przed głupotą żaden antywirus nie ochroni , a rozsądny i świadomy zagrożeń użytkownik jednak jest najlepszym antywirusem na androidzie .
dawidsab
dawidsab
26 marca 2019, 18:47
Powiem tak. Czasy komuny już dawno minęły, kiedy to człowiek musiał myśleć o wszystkim (żeby było uprane, posprzątane, itd.). Teraz mamy czasy nowoczesne.  Wszystko jest "smart". Więc w dobie nowoczesności, gdy mamy pralki, które same piorą, odkurzacze (np. "iRobot Roomba"), które same odkurzają, zmywarki, które same pozmywają naczynia, itp. człowiek powinien jedynie leżeć i... Pachnieć. A całą czarną (brudną) robotę powinny odwalać za człowieka te super inteligentne maszyny. Człowiek w dzisiejszych czasach powinien używać mózgu jedynie do zapamiętywania wydarzeń i do myślenia, co jutro kupić (do jedzenia/picia), żeby z głodu i pragnienia nie umrzeć :jezor: . A w przypadku komputerów też powinien być jakiś taki program (antywirus, czy coś innego. Mniejsza o nazwę), który ułatwi ludziom życie i pomyśli za nich... :oczy: Bo jeśli mamy XXI wiek i wszystko się rozwija (odkurzacze, które same odkurzają, pralki sterowane smartfonem, lodówki, które "mówią" nam kiedy upłynie termin przydatności do spożycia schowanych w nich produktów), a ja, jako użytkownik peceta i Internetu w dzisiejszych czasach mam się zastanawiać, czy tu kliknąć, czy nie kliknąć, wchodzić na tę stronę, czy nie wchodzić, odebrać maila od XYZ czy nie odbierać, instalować ten program/grę, czy nie instalować, żeby przypadkiem nie przemycić na dysk peceta jakiegoś szkodnika, to coś tu jest "nie halo" :chytry: .
koneton
koneton
26 marca 2019, 14:50
Ostatni problem z Asusem dobitnie pokazał, że wszystkie antywirusy nie działają i nie mają sensu, włącznie z tymi na komputery PC. Niestety, pora uświadomić sobie, że żaden antywirus nie zastąpi myślenia.
ptrick
ptrick
26 marca 2019, 14:38
Może by penetrować użytkowników w rzyć w celach zarobkowych? Dość logiczne. Wczoraj moja dziewczyna powiedziała, że antywirus non stop wywala jej komunikaty. Usunąłem antywirusa i problem zniknął. :E
dawidsab
dawidsab
26 marca 2019, 13:08
Witam! To jaki jest sens produkcji czegoś co nie działa, nie ma zastosowania w praktyce lub jest złej jakości? :oczy:
wojownikhaha
wojownikhaha
21 marca 2019, 17:58
Tak, specyfika Javy wyklucza istnienie jakichkolwiek wirusów.
koneton
koneton
21 marca 2019, 15:07
Przecież na Androida nie ma wirusów, więc wszystkie aplikacje oszukują. Prawdopodobnie te "antywirusy" wykrywają znane aplikacje wykradające dane lub inaczej oszukujące. Zatem ich sens jest znikomy.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto